PL EN

Chiropraktyka - "Aby pozbyć się bólu"

 

 

„Chiropraktyka pochodzi od dwóch słów z języka greckiego „chiro” - ręka  i „practicos”- czynione” - mówi WOJCIECH WALCZAK, od wielu lat współpracujący z naszą firmą, warszawskim Centrum Medycyny Naturalnej i Odnowy Biologicznej – TREA.

Kręgosłup a zdrowie
Już Hipokrates uważał że przesunięcia kręgów w kręgosłupie są przyczyną wielu chorób.
Jak wiadomo kręgosłup chroni rdzeń kręgowy będący jedną z centralnych dróg przekazywania informacji w organizmie człowieka, a dyslokacja kręgów, poprzez ucisk prowadzić może do powstawania bólu i nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu ruchowego, a także do powstawania wielu innych chorób o podłożu organicznym.

Wojciech Walczak specjalizuje się w chiropraktyce, czyli kręgarstwie, lub osteopatii. Praktykuje już od ponad piętnastu lat, często współpracując z lekarzami. Stosuje niekonwencjonalne metody diagnostyki, lecz  korzysta również z wyników badań rentgenowskich, USG i innych.  Stale doskonali swoje umiejętności w zakresie chiropraktyki, rehabilitacji bioenergoterapii i akupunktury, ucząc się i praktykując u znanych lekarzy i rehabilitantów, a także u ludowych kręgarzy. Cały czas się dokształca, przez dwa lata był słuchaczem łódzkiej Akademii Zdrowia, obecnie kończy dwuletnie studium irydologii i homeopatii klinicznej.

Jak pomóc?
„W różnych dolegliwościach stosuje się różne techniki masażu”- mówi terapeuta.  Stosuje masaż segmentarny i terapię manualną.  Dzięki odpowiednim ruchom rąk wpływa na uzyskanie prawidłowej postawy, usuwając wady postawy, zaburzenia ruchu, ale nie tylko. Stosowana przez niego terapia manualna pomaga w przypadkach dolegliwości związanych z przeciążeniem odcinków kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego lub krzyżowego, czy też problemach z związanych z uciskiem na korzenie nerwowe. Dzięki stosowanej terapii osiąga doskonałe rezultaty w walce z dolegliwościami o podłożu psychogennym, takimi jak: negatywne emocje, przewlekły stres, nerwice, depresja, bezsenność, migreny oraz wspomaga leczenie wielu poważnych chorób organicznych.

„Usprawnienie mobilności kręgów pozwala na przywrócenie swobodnego przepływu energii – a co za tym idzie – powrotu do zdrowia” – mówi Wojciech Walczak.

Czy Chiropraktyka jest dla każdego?
Jest to metoda w pełni bezpieczna i z każdym dniem przekonuję się jak bardzo skuteczna – twierdzi Wojciech Walczak. Jest głęboko przekonany że pomóc może każdemu, bez względu na wiek i stan dolegliwości, stosując terapie o mniejszej lub większej intensywności.
Oceniając stan dolegliwości, rehabilitant skrupulatnie obserwuje pacjenta podczas wstępnej rozmowy.  „Wiele wyczytać można z wyglądu skóry, z języka, z reakcji na ucisk niektórych punktów na ciele, a także z tęczówki oka.. Oko zdradza nie tylko co w danej chwili nam dolega, ale także skłonności do zachorowań na konkretne choroby” – mówi Wojciech Walczak.
Po analizie zebranych informacji terapeuta wykonuje odpowiedni masaż i rehabilitację, mającą na celu stymulację układu kostnego, stawowo-mięśniowego i nerwowego, dodatkowo stosując bioenergoterapię, a każdy zabieg poprzedza masażem rozluźniającym wiązadła i mięśnie.
„Skuteczność moich zabiegów jest naprawdę znaczna, dlatego zachęcam wszystkich cierpiących na dolegliwości kręgosłupa do skorzystania z tej formy terapii” – mówi terapeuta.

Przypominam sobie młodego, dziewiętnastoletniego chłopca, który po skoku do wody był sparaliżowany. Przeszedł poważna operację odcinka szyjnego kręgosłupa i zaczął chodzić przy pomocy drugiej osoby pokonując małe odcinki.  Już po pierwszym zabiegu wyszedł z gabinetu o własnych siłach.
Drugi z przypadków to kobieta cierpiąca od dzieciństwa na bardzo często nawracające, silne bóle głowy. Po trzech zabiegach ze zdumieniem stwierdziła że bóle prawie minęły i o ile się pojawiły, to były bardzo słabe.
Miałem wielu pacjentów z bólami łokci i kolan, którym pomogłem skutecznie, bez większych problemów.
Zdarza się że pacjent jest wprowadzany do gabinetu z bólem w plecach, a wychodzi o własnych siłach dziękując mi.

Pamiętam przypadek dziewczyny która była już u wielu specjalistów, wszędzie gdzie tylko mogła i nadal nie odczuwała poprawy. Miała silne bóle krzyża podczas siedzeniu w pracy i w samochodzie. Wykorzystałem wszystkie swoje umiejętności aby jej pomóc i w efekcie dziewczyna ta mogła pojechać na wymarzoną wycieczkę za granice.
Pamiętam mężczyznę w dojrzałym wieku, który od dziecka miał schorzenie serca,  teoretycznie nie do usunięcia. Przyszedł do mnie z bólami nóg i dusznościami i po paru wizytach poczuł się o wiele lepiej. Powiedział mi jednak, ku mojemu zdziwieniu, iż lekarze nie rozpoznają już u niego starej choroby serca.
Jest regułą że kobiety młodsze i starsze a także mężczyźni wyraźnie lepiej wyglądają i są mniej zmęczeni po serii moich zabiegów.
Pamiętam dwa czy trzy przypadki moczenia nocnego u dzieci gdzie szybko doszło do wyleczenia.
Przypominam sobie osiemnastolatkę uzależniona od narkotyków, z którą zrozpaczona matkaa spróbowała ostatniej szansy, czyli wizyt u mnie. W trakcie zabiegów musiałem dużo z nią rozmawiać by dotrzeć do jej problemu. Wkrótce rozpoczęła na studia i według relacji jej matki była znowu szczęśliwą nastolatką.
Bóle po operacjach kręgosłupa które o dziwo dosyć łatwo się usuwa- to częste przypadki w mojej praktyce.

Starsze kobiety i mężczyźni którzy już nie mogą chodzić i boją się przyszłości - wielu już uwolniłem od bólu i strachu sprawiając że chodzili do końca.
Kobieta z sąsiedniego osiedla, z niepełnym oddechem przeszła kompleksowe badania i nie mogąc uzyskać żadnej pomocy straciła już nadzieję. Zaprosiłem ją do gabinetu i przeprowadziłem wywiad. Okazało się że sytuacja taka trwa od chwili wypadku, któremu uległa trzy lata temu. Powiedziałem jej że spróbuję pomóc.  Już po kilku ruchach pacjentka złapała po raz pierwszy od lat głęboki oddech po czym jej skóra zarumieniła się bo krew zaczęła wreszcie normalnie krążyć i przepona pracować.
Pamiętam mężczyznę w wieku około lat pięćdziesięciu, również po wypadku, który miał miejsce kilka lata temu. Do momentu zgłoszenia się do mnie, miał bóle rąk i żeber. Nie wierzył że uzyska pomoc, ale po serii zabiegów stwierdził że bóle rąk minęły, a i zebra przestały dokuczać.
Dwutygodniowe, maleńkie dziecko blade, płaczące i nie przyjmujące pokarmu także znalazło się na moim stole. Już po pierwszym zabiegu zaczęło jeść w poczekalni a lekarz zalecił rehabilitacje według moich zaleceń.

Kobieta ze stwardnieniem rozsianym przyjeżdżała na zabiegi przez pięć lat. Stwardnienie rozsiane to choroba, która często wymyka się z pod kontroli, ale w jej przypadku udało się stłumić jej agresywność. Została wyraźnie przytłumiona ku jej ogromnemu zadowoleniu i wdzięczności.
Siedemdziesięciolatek który bał się poddać operacji stawów biodrowych  poddał się serii zabiegów terapii manualnej. Jego stan był bardzo poważny, ale po ciężkiej pracy udało się uzyskać wystarczającą ruchomość stawów i doprowadzić do częściowej odbudowy chrząstki, tak, aby uniknąć poważnej  ingerencji chirurgicznej.

Trudno mi zliczyć ilu pacjentów uratowałem od operacji kręgosłupa, po prostu to się robi.
W moim gabinecie pojawiła się kobieta z trudnymi do wytrzymania, nocnymi bólami kości. Po kilku trudnych zabiegach, chociaż pacjentka nie dowierzała w pozytywny efekt kuracji – nastąpiła zdecydowana poprawa  i pacjentka wyzdrowiała.
Wielu  pacjentów przychodzi  z problemami kręgosłupa. Ból mija, a często dodatkowym efektem terapii staje się ogólna poprawa zdrowia,  bezpowrotnie znikają także inne niepokojące objawy jakoby niezwiązane z kręgosłupem.

Zapraszamy do zakładki Kręgarz Naturoterapeuta: Wojciech Walczak w Trea

Zapisy na zabiegi w recepcji Firmy: tel.: 664 710 048 

Zapraszamy!

wróć na górę strony